LIVONIA – niezwykła interpretacja kolonialnego stylu

Urządzając wnętrza współczesnych mieszkań i apartamentów o metrażu zdecydowanie przekraczającym peerelowskie normy można nareszcie zadbać o ich niepowtarzalny charakter nadając pomieszczeniom indywidualny styl. Najważniejszym elementem wystroju takich wnętrz będą zawsze meble spełniające wysokie standardy jakościowe i estetyczne, nierzadko podkreślające status materialny i prestiż zawodowy użytkownika. Pozostaje kwestia stylistyki – czy mają to być meble o linii klasycznej, czy raczej stylowe, nowoczesne, o awangardowym designie, a może zestawione ze staroświeckimi dodatkami w modnym eklektycznym charakterze? Zanim zdecydujemy, warto zasięgnąć fachowej porady architekta wnętrz, odwiedzić salony renomowanych producentów i oczywiście posłuchać swojej intuicji.

Dzisiaj prezentujemy Państwu piękną kolekcję mebli LIVONIA będącą udaną interpretacją stylu kolonialnego. Styl kolonialny – szlachetna pozostałość po dawnym Imperium Brytyjskim niezmiennie zachwyca swoją prostotą, jakością materiałów i unikalnym wzornictwem, mimo iż lata świetności ma już dawno za sobą. Ten niegdyś dekoracyjny styl regencji i wiktoriański, powraca obecnie w wielu odmianach i współczesnych, surowych formach nadając pomieszczeniom splendoru i elegancji. Cechy charakterystyczne stylu kolonialnego to z jednej strony delikatne i ażurowe lub, wręcz przeciwnie, masywne, solidne, wolnostojące meble wykonane najczęściej z twardych, egzotycznych gatunków drewna takich jak teak, mahoń, drzewo różane czy palisander. Spotykane są także, jak w przypadku kolekcji LIVONIA, meble wyprodukowane z rodzimego dębu i naturalnej okleiny dębowej.

Styl kolonialny jest tak interesujący, gdyż łączy w sobie wiele elementów. Znajdujemy w nim echa dalekowschodniej kultury i mistrzowskie repliki lub współczesne interpretacje wzorów mebli angielskich, francuskich, hiszpańskich i portugalskich. Taki eklektyzm doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, czego przykładem jest kolekcja mebli Livonia. Proste, masywne bryły utrzymane są w tradycyjnej ciemnej kolorystyce wenge lub jasnej, ciepłej barwie dębu naturalnego. Oryginalne fronty drzwi i czoła szuflad nadają meblom niepowtarzalnego charakteru, a łagodne, faliste linie cokołów podkreślają finezję wykończenia. Wykonane z niezwykłą starannością ukazują dbałość producenta – firmy Matkowski Meble, o każdy szczegół. W programie znajdują się: regał, dwa rodzaje witryn – szeroka i wąska, duży wybór komód, w tym komoda z barkiem i komoda na wino, szafki RTV, biurko, stoły, stoliki kawowe. Różnorodność brył i możliwość ich dowolnego zestawiania pozwalają na unikalną aranżację wnętrza salonu, pokoju dziennego, gabinetu i jadalni.

LIVONIA to kolekcja mebli dla osób poszukujących rzeczy pięknych, pragnących podkreślić swoją indywidualność, koneserów. Dodając do tak zaaranżowanych pomieszczeń gustowne dodatki czy współczesną grafikę otrzymamy wnętrza będące wyrafinowanym przykładem luksusu i elegancji.

Skip to content