Salon u Matkowskiego

Salon, pokój dzienny jest miejscem, w którym nie tylko odpoczywamy, ale i przyjmujemy gości. To pomieszczenie, w którym nie może zabraknąć regału, komody, stolika bądź ławy czy wreszcie szafki RTV. Odpowiednio dobrana kolorystyka ścian i harmonizująca z nią barwa mebli, design brył a także dodatki dekoracyjne sprawią, iż będziemy czuli się tutaj komfortowo i bezpiecznie.

Odkrycie własnego pomysłu na salon to niewątpliwie zadanie niełatwe. Musimy wybrać wśród wielu propozycji, jakie oferuje nam dzisiejszy rynek. Jedną z nich, niezwykle bogatą, w której każdy znaleźć może coś dla siebie są meble firmy Meble Matkowski.

Współczesne wnętrze to często możliwie duża przestrzeń, w której znajduje się minimalna liczba funkcjonalnych brył. Salon Como wypełnią meble zaprojektowane w nowoczesnej stylistyce. Ogromne możliwości zestawień brył pozwalają na dowolne aranżacje zgodne z naszymi upodobaniami. Znalazły się tu między innymi: komody, witryny, szafki dolne i wiszące, szafka TV z podestem, stół i stolik kawowy. Wszystkie półki szklane mają opcję dodatkowego wyposażenia w oświetlenie led microline. Bryły, wykonane z okleiny naturalnej orzecha amerykańskiego, drewna dębowego i naturalnej okleiny dębowej występują w dwóch wybarwieniach: orzech amerykański i dąb naturalny. W nowoczesnym salonie w stylu Como nie może zabraknąć odpowiednio dobranych dodatków funkcjonalnych i dekoracyjnych takich jak geometryczne abażury lamp czy ceramika o oryginalnym designie. W tak zaaranżowanym pomieszczeniu chętnie przeczytamy lekturę, oglądniemy interesujący film czy posłuchamy muzyki.

Dla miłośników stylu kolonialnego firma Meble Matkowski proponuje salon Savannah. Skromna dekoracja oparta na dyskretnym profilowaniu struktur podkreśla uniwersalny charakter mebli. Niezwykle eleganckie bryły wykonane z drewna brzozowego i okleiny brzozowej o wybarwieniu orzecha to symbol wygody i stabilności. Komoda, szafa czy stolik okolicznościowy, które znajdą się w salonie będą nawiązywać do odległych krajów, przypominając nie tak odległą przecież historię. Kilka fotografii czy metalowa figurka na komodzie a także misternie oprawione książki ukryte za szklanymi szybami witryn podkreślą charakterystyczny kolonialny styl salonu Savannah. Takie wnętrze będzie kusiło swoją elegancją i powagą.

Mediolan to salon w klasycznym stylu, w którym tradycyjne wzornictwo połączono z drewnem brzozowym. Piękne wybarwienie brył – czereśnia antyczna patynowana komponuje się doskonale z ciepłą barwą ścian. Ten przytulny salon tworzą przede wszystkim masywne bryły o mocnej strukturze i ręcznie patynowane elementy mebli. To właściwa przestrzeń dla wypoczynku. Wszelkie dodatki jedynie podkreślają przyjazny charakter mebli. W tak zaaranżowanym salonie warto umieścić biały dywan lub sofę, które w połączeniu z wybarwieniem stołu, regału, komody czy witryny będą korzystnie oddziaływać na nastrój mieszkańców.

„Salon u Matkowskiego” to nie tylko kolekcje mebli, to także symbol funkcji, jaką pomieszczenie to powinno pełnić w każdym domu. Odpoczynek, przestrzeń na spotkania towarzyskie czy spotkania z samym sobą. Tylko od nas zależy, jaki nadamy mu wygląd. Nowoczesność, styl kolonialny czy klasyczny? Te różnorodne i ciekawe rozwiązania aranżacyjne na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Meble firmy Meble Matkowski są nie tylko piękne i funkcjonalne, ale i niezwykle trwałe, wykonane z materiałów najwyższej jakości. Możemy być pewni, iż staną się prawdziwą ozdobą salonów, służąc nam przez wiele lat.

Skip to content