Blog - Matkowski Meble > Aranżacja wnętrz > Pokój dla nastolatka

Pokój dla nastolatka

REGAŁ-KOLOROWE2

Pokój nastolatka to miejsce, w którym sporo się dzieje. Jest azylem, ale i pokojem reprezentacyjnym, przestrzenią do relaksu i aktywności, prywatnym laboratorium, salą kinową, siłownią. Co zrobić, by aranżacja tego pomieszczenia odpowiadała potrzebom Twojej dorastającej pociechy? Jak połączyć przyjemne z pożytecznym i modne z ponadczasowym?

 

Funkcjonalnie

Pokój nastolatka to miejsce wielofunkcyjne – służące do nauki, wypoczynku, snu, spotkań z przyjaciółmi. Trzeba je zatem dobrze zorganizować, zwłaszcza wtedy, gdy do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń. Jeśli chodzi o meble, do elementów obowiązkowych z całą pewnością należą wygodne łóżko, biurko do odrabiania lekcji i nauki, duża szafa, komoda na książki i półka pozwalająca na umieszczenie przedmiotów związanych z pasją nastolatka. Oczywiście, ich rozmiar jest uzależniony od przestrzeni, jaką dysponujemy. Warto jednak pamiętać o dwóch sprawach:

  • biurko powinno być bardzo dobrze doświetlone, a zatem znajdować się w pobliżu naturalnego źródła światła i być wyposażone w lampkę,
  • łóżko to miejsce nie tylko do spania, ale też czytania, nauki, pogaduszek z przyjaciółmi, a więc warto, by było odpowiednio duże i zaopatrzone w dużą, miękką narzutę.

W pokoju nastolatka idealnie sprawdzą się meble o charakterze modułowym. Kwadratowe elementy w kilku intensywnych kolorach można zamontować na ścianie, wykorzystać jako kilka mniejszych półek czy nawet stolik lub też złożyć w jeden większy wolnostojący regał, na którym zmieszczą się książki, ramki ze zdjęciami czy trofea z zawodów sportowych.

REGAŁ-KOLOROWE-KWADRATY

Regał Combino

Modnie

Modnie wcale nie musi oznaczać sezonowo. Wystarczy jeśli postawimy na solidne, funkcjonalne, proste meble i dopełnimy je odpowiednimi dodatkami. By całkowicie odmienić wnętrza i nadać im niepowtarzalny charakter, wystarczy naprawdę niewiele: duża, stojąca na podłodze lampa, czarna tablica, na której kredą można zapisać najważniejsze informacje z przeczytanej lektury czy ściana zapełniona czarno-białymi fotografiami w ramkach.

Stolik okrągły 70 wysoki a

 

Niepowtarzalnie

Wnętrza pokoju nastolatka to swego rodzaju manifestacja upodobań, pasji, zainteresowań. Warto zatem uwzględnić je w aranżacji. W jaki sposób? Przede wszystkim, subtelnie. Trzeba bowiem pamiętać, że zainteresowania z czasem się zmieniają i jeśli całą aranżacje oprzemy na jednym motywie, wygląd pomieszczenia może się szybko zdezaktualizować. Pokój miłośniczki baletu, w którym na różowych ścianach wiszą fotografie baletnic, a na komodzie stoją figurki postaci z „Dziadka do orzechów” to propozycja dosłowna i nieco przerysowana. Zdecydowanie lepiej postawić na drobiazgi, i to takie, które z czasem bardzo łatwo wymienić. Warto także zaproponować dziecku, by samo dobrało dodatki symbolizujące jego pasje.

Zostaw odpowiedź