Blog - Matkowski Meble > Poradnik > Jak urządzić pokój dla dziecka?

Jak urządzić pokój dla dziecka?

ROSA-POKOJ-DZIECIECY-

Urządzenie pokoju dla dziecka nie jest prostą sprawą. Na rynku dostępnych jest coraz więcej mebli, dywanów i dodatków tworzonych z myślą o najmłodszych. Intensywne kolory, słodkie wzory, fantazyjne kształty mają stanowić receptę na modną i efektowną aranżację pomieszczenia dla dzieci. Problem polega jednak na tym, że upodobania najmłodszych zmieniają się niezwykle szybko. Jak pogodzić trendy z uniwersalnością i stworzyć idealny pokój dla swojej pociechy?

 

Dzieci bardzo szybko się nudzą. Bajki i postacie, które jeszcze wczoraj budziły ich ogromne zainteresowanie, jutro najprawdopodobniej trafią na dno szafy. Podobnie rzecz ma się z kolorami. Wielka miłość do różu, żółci czy granatu z dnia na dzień może przeistoczyć się w awersję. Kierowanie się upodobaniami pociechy podczas wyboru mebli nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście nie oznacza to, by pokój dziecka urządzać tak, jak pomieszczenie osoby dorosłej. Po prostu wystarczy znaleźć złoty środek: wybrać proste meble i słodkie, kolorowe dodatki.

MATKOWSKI_ROSA-biblioteka_2D3S

Modnie czy ponadczasowo?

Te dwie kwestie wbrew pozorom mogą iść ze sobą w parze. Wystarczy tylko stworzyć prostą, elegancką bazę, do której bez problemu dobierzemy dodatki w różnych kolorach i różnych stylach. Kupując meble do pokoju dziecięcego, warto wybrać rozwiązanie funkcjonalne, ponadczasowe, solidne, takie, które będzie służyło przez długie lata. Najlepiej sprawdzą się meble z naturalnego drewna, gdyż w przypadku ewentualnych zarysowań czy uszkodzeń – a o takie przy dziecku nietrudno – będzie je można bez problemu odnowić. Jasny, ciepły kolor to rozwiązanie zdecydowanie lepsze niż np. ciemna czekolada. I to z kilku powodów. Po pierwsze, sprawi, że pomieszczenie stanie się rozświetlone, wesołe, zyska na przytulności. Po drugie, do jasnych mebli możemy dobrać dodatki w intensywnych kolorach i różnych wzorach bez obaw, że pomieszczenia stanie się chaotyczne, pretensjonalne, przytłaczające. Jeśli chodzi o formę, najlepiej postawić na proste kształty, które można zestawić zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym wyposażeniem.

 

Dla malucha

A gdzie w tym wszystkim dziecięca fantazja, radosne kolory, bajkowe wzory? W dodatkach, które są znacznie tańsze i bez problemu można je co jakiś czas wymienić. We wnętrzach z jasnymi, prostymi meblami wystrój zmienimy przy pomocy zasłon i firanek, dywanu, lampy, poduszek czy ozdób. Nową aranżację stworzymy również dzięki kolorowej tapecie – zastosowanej na całej powierzchni ścian lub też na ich fragmencie. Dzięki temu pokój będzie się zmieniał wraz ze zmieniającym się gustem dziecka, a solidne meble posłużą przez długie lata.

Zostaw odpowiedź