Blog - Matkowski Meble > Aranżacja wnętrz > Sypialnia – jak ją umeblować, by była wygodna, funkcjonalna i efektowna?

Sypialnia – jak ją umeblować, by była wygodna, funkcjonalna i efektowna?

MATKOWSKI LOVELL SYPIALNIA 1

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu. To tutaj wypoczywamy, regenerujemy się po ciężkim dniu. To tutaj również zaczynamy nowy dzień. Urządzając pomieszczenie, warto o tym pamiętać i wprowadzić rozwiązania, które z jednej strony zapewnią odpowiedni komfort, z drugiej, będą działały kojąco i pozytywnie nastroją do życia.

Wielofunkcyjna sypialnia

Zanim przystąpisz do urządzania sypialni, warto zastanowić się, do jakich celów będziesz ją wykorzystywać. Jeśli planujesz w niej czytać, pomyśl o wygodnym fotelu tuż przy oknie. Jeśli dzień zaczynasz od ćwiczeń, zadbaj o odpowiednią ilość miejsca na podłodze, tak, by móc swobodnie rozłożyć na niej matę do jogi. Osoby, którym w sypialni zdarza się również pracować, z całą pewnością powinny pamiętać o biurku. Idealną opcją dla kobiet będzie biurko-toaletka. Na blacie bez problemu zmieści się laptop, notes, książki czy dokumenty, z kolei w umieszczonych na stoliku szufladach schowasz biżuterię czy kosmetyki.

 

Zdrowy sen

Najważniejszym punktem pokoju jest oczywiście łóżko. Drewniany model z zagłówkiem w minimalistycznym duchu nie tylko będzie się elegancko prezentował, ale też zapewni spokojny i wygodny sen. Co ważne, stawiając na prostotę i naturalny odcień drewna, masz pewność, że łóżko będzie się dobrze komponowało z różnymi kolorami, trendami i dodatkami.
MATKOWSKI LOVELL SYPIALNIA 3

Przytulny klimat

Niebagatelną rolę w sypialni odgrywa również oświetlenie. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią ilość światła naturalnego. Sypialnię warto urządzić w pomieszczeniu znajdującym się od wschodu, gdyż dzięki temu rano powita nas słońce, a wstawanie, nawet do pracy, stanie się o wiele przyjemniejsze.
Nie można też zapominać o oświetleniu sztucznym. Najlepiej sprawdzi się to ciepłe i delikatnie przytłumione, gdyż wprowadzi do wnętrz przytulny klimat. W miejscu pracy warto pomyśleć o dodatkowych puntach świetlnych, np. halogenach. Jeśli dzień lubisz zakończyć z książką lub przeglądając newsy na laptopie, idealnym dopełnieniem łóżka będą nocne szafki, na których umieścisz lampki.

 

MATKOWSKI LOVELL SYPIALNIA 4

Więcej miejsca

Pomieszczenie wybrane przez Ciebie na sypialnię jest niewielkie? Można je optycznie powiększyć. W tym celu postaw na jasne kolory ścian a także lustra, które odbijają światło. Jeśli pomieszczenie jest bardzo wysokie możesz stworzyć np. nowoczesną antresolę.

2 Komentarze

Zostaw odpowiedź