Blog - Matkowski Meble > o firmie Meble Matkowski > Czym jest certyfikat FSC?

Czym jest certyfikat FSC?

sunny_forrest_by_peenbuiker-d50b44a

Czy spotkałeś się już z firmą, która posiada certyfikat FSC? Ta informacja może być dla Ciebie istotna, szczególnie jeśli przy okazji zakupów lubisz zadbać o środowisko. Certyfikat ten daje Ci pewność, że firma, którą wybrałeś, jest odpowiedzialnym i wiarygodnym partnerem. Co to oznacza w praktyce?

 

Tylko legalne źródło

Certyfikacja FSC (ang. Forest Stewardship Council) ma na celu regulację i stabilizację rynku w zakresie zaspokajania popytu na legalne i zrównoważone produkty leśne. Firma posiadająca certyfikat FSC, podobnie jak firma Matkowski Meble, gwarantuje, że używane przez nią drewno zawsze pochodzi z legalnego źródła. W tym wypadku są to lasy zarządzane zgodnie ze standardami prawidłowej gospodarki leśnej.

 

Z szacunku dla naszej planety

Sama legalność źródła to jednak nie wszystko. Korzystając z firmy z certyfikatem FSC masz pewność, że produkcja drewnianego mebla, który właśnie zakupiłeś, w żaden sposób nie naruszyła równowagi ekosystemu. A to wszystko dzięki temu, że na miejsce każdego ściętego drzewa sadzone jest nowe.

DSC_4613 sesja do katalogu

 

Meble w zgodzie z naturą

Zamarzyła Ci się piękna drewniana komoda? A może od dawna polujesz na drewniany komplet mebli do salonu. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile drzew musi zostać ściętych, abyś mógł otrzymać swój wymarzony mebel? Czy wiesz, jaki wpływ ma to na całe środowisko?

Nie musisz się tym zupełnie przejmować! Pamiętaj tylko, aby zdecydować się na usługi firmy, która jest w posiadaniu certyfikatu FSC. To idealne rozwiązanie. W każdej chwili możesz cieszyć się pięknymi meblami z naturalnego drewna i jednocześnie nie martwić o nadmierną czy nielegalną wycinkę lasów. Postaw na współpracę z rzetelnymi partnerami. Zadbaj jednocześnie o swoje mieszkanie i o środowisko.

Zostaw odpowiedź