Blog - Matkowski Meble > Aranżacja wnętrz > Meble z funkcją – praktyczne rozwiązania w Twoim domu

Meble z funkcją – praktyczne rozwiązania w Twoim domu

Czy Ty też jesteś zdania, że rzeczy powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale także być funkcjonalne? A czy miałeś problem z urządzeniem mieszkania zgodnie z tą zasadą? Dziś przedstawiamy kilka rozwiązań, które są praktyczne i estetyczne zarazem. Sprawdź, które będą najlepsze właśnie dla Ciebie.

 

Stół na każdą okazję

Lubisz rodzinne obiady i chętnie organizujesz przyjęcia, za które zbierasz pochwały od  wszystkich znajomych? Duży, elegancki stół to idealny mebel dla Ciebie. Z drugiej jednak strony nie masz ochoty, by centralnym punktem Twojego pięknego salonu był stół, przy którym przez większość roku nic się nie dzieje. Jest rozwiązanie, a nazywa się ławostół. Na co dzień mebel ten będzie Ci służył jako stylowa ława, idealna na popołudniową kawę z przyjaciółką. Kiedy jednak zajdzie potrzeba, wystarczy kilka ruchów, by zamienić ją w funkcjonalny, pełnowymiarowy stół.

Ławostół-CONVERT

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz przemeblowywać salonu za każdym razem gdy spodziewasz się gości. Możesz również zapomnieć o dodatkowych meblach, trzymanych w piwnicy z myślą o świątecznych obiadach, na które zjeżdża cała rodzina. Jeden wysokiej jakości mebel z dodatkową funkcją absolutnie wystarczy.

 

3 w 1, czyli stół, szafka i biurko

Książka, gazety, pilot do telewizora, laptop, tablet, konsola… Przedmioty te potrafią  zaburzyć idealny porządek w każdym salonie. Co jednak z nimi zrobić, jeśli są nam niezbędne i chcemy mieć je zawsze pod ręką? Idealnym rozwiązaniem jest stolik z ukrytymi szufladami. Schowasz do nich poranną gazetę, kolorowanki dzieci, książkę, przy której spędzasz popołudnia czy telefon. Dzięki temu Twój salon zawsze będzie wyglądał jak ze zdjęcia w kolorowym czasopiśmie.

Idealny porządek to niejedyna zaleta mebli z funkcją. Stół z podnoszonym blatem, na którym wygodnie postawisz laptopa, pozwoli Ci łatwo i szybko zorganizować miejsce do pracy.

VOLARE-stolik-z-podnoszonym-blatem-i-szuflada

 

Małe mieszkanie to nie koniec świata

Meble z funkcją to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią rozwiązania praktyczne, a równocześnie urządzają wnętrza z dbałością o każdy detal. Ława zamieniająca się w pełnowymiarowy stół czy stół z podnoszonym blatem i ukrytą szufladą sprawiają, że salon może pełnić równocześnie funkcję jadalni i biura, nic nie tracąc ze swojego eleganckiego charakteru.

Zostaw odpowiedź