Blog - Matkowski Meble > Aranżacja wnętrz > Drewno i stal, czyli idealny duet w lofcie

Drewno i stal, czyli idealny duet w lofcie

matkowski-oferta-uzupelniajaca-stol-mailand-i-krzesla-vita-n-maly-plik

Stal, beton, cegła i…. z czym je połączyć, by nie zaburzyć stylowej prostoty i szlachetnego minimalizmu, jakie cechują loft? Odpowiedź jest prosta – z drewnem. Naturalne, szlachetne i ponadczasowe ociepli industrialne wnętrza, nie odbierając im nowoczesnego charakteru.

Zimna stal, surowy beton i cegła. Nawet dla miłośników otwartych minimalistycznych przestrzeni takie połączenie może okazać się przesadą i przypominać raczej wnętrza magazynu czy zakładu przemysłowego aniżeli mieszkanie. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi drewno. Dzięki niemu wnętrza staną się bardziej przytulne, cieplejsze, i to nie tylko wizualnie.

mystique_polaranz_rtv_

Nie tylko podłoga

Drewno w lofcie sprawdzi się w zasadzie wszędzie: na podłodze, na ścianie, w postaci mebli czy dodatków. W przypadku podłogi najbardziej efektownie prezentują się deski. W szczególności te w odcieniach bieli i szarości oraz w naturalnych, jasnych kolorach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by poeksperymentować z wenge czy hebanem, ale zważywszy na obecność stali, betonu czy cegły, trzeba to robić bardzo umiejętnie.

Jeżeli ktoś nie potrafi wyobrazić sobie drewna na ścianach, to zapewne dlatego, że kojarzy mu się ono wyłącznie z boazerią. Co w zamian? Zabezpieczone woskiem deski w odcieniach naturalnych lub przemalowane farbą w intensywnym kolorze. Niezwykle efektownym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie starych belek krokwiowych.

MATKOWSKI-CELINE_stol_krzesla_polaranz

Dobierając meble do loftu, warto pamiętać o jednym: by nie zagospodarować całej wolnej przestrzeni, która w przypadku industrialnych pomieszczeń ma kluczowe znaczenie. Liczne szafki, komody, witryny w nowoczesnych wnętrzach będą się prezentowały obco. Zdecydowanie lepiej postawić na proste drewniane półki wkomponowane we wnękę lub też zamiast ścianki działowej zastosować sięgający niemal sufitu regał, inspirowany meblami z biblioteki.

stol-mailand

Styl

O ile w przypadku loftów urządzonych w starych kamienicach masywne fotele z rzeźbionymi podłokietnikami czy stare sekretarzyki są czymś naturalnym, o tyle w loftach industrialnych dominują meble bardzo proste. Zarówno w jadalni jak i salonie pięknie będzie się prezentował niewysoki stół z prostokątnym dębowym blatem i dwoma płozami z efektem stali nierdzewnej w miejscu nóg. Do niego można dobrać zarówno drewnianą ławę jak również nowoczesne krzesła.

Zostaw odpowiedź