Blog - Matkowski Meble > Aranżacja wnętrz > Krzesła – funkcjonalny mebel, elegancka ozdoba

Krzesła – funkcjonalny mebel, elegancka ozdoba

MATKOWSKI STÓŁ I KRZESŁA MILOU 1

Krzesło to dla większości z nas mebel, który ma być przede wszystkim funkcjonalny: solidny, wygodny, ustawny. W końcu służy nam głównie do siedzenia. Co więcej, nie tego związanego z relaksem przy książce czy filmie, ale ze spożywaniem posiłków. Wcale nie musi tak jednak być. Efektowne krzesła z powodzeniem zastąpią fotele i sprawdzą się nie tylko w kuchni czy jadalni, ale też salonie, pokoju i sypialni.

 

Nie tylko do jadalni

Krzesła towarzyszą nam przede wszystkim w jadalni. Kupujemy je zazwyczaj w zestawie ze stołem, by mieć wygodne miejsce do spożywania rodzinnych obiadów. Ale odpowiednio dobrane krzesła znakomicie sprawdzą się także w salonie czy pokoju.

Proste, minimalistyczne modele z grafitowym obiciem z materiału przypominającego filc i stalowymi nogami idealnie będą się wpisywały w przestronne wnętrza loftu. Łącząc je ze ścianami z betonowych bloków, podłogą z kamienia i czarno-białymi obrazami uzyskamy bardzo nowoczesną całość. By nieco przełamać sterylność i surowość takiej przestrzeni, warto uzupełnić ją o niewielki dywan oraz drewniany stół i ławę w naturalnym kolorze.

 

Jako kolorystyczny akcent

Krzesła z kolorowymi obiciami to prosty i efektowny sposób na to, by rozweselić wnętrza i dodać im charakteru. Chcąc wprowadzić do pomieszczenia odrobinę koloru, zazwyczaj sięgamy po rozwiązania takie, jak dywan, poduszki, narzuta na sofę czy dekoracje. Warto przełamać ten stereotyp i w roli barwnego akcentu zastosować krzesła. Oryginalnym rozwiązaniem, które z pewnością przykuje uwagę Twoich gości, będzie wybór tego samego modelu krzesła z obiciami w  różnych kolorach. By uniknąć przesady, należy wybierać obicia jednokolorowe.

Como-stal-Asti

 

Jako ozdoba

Wybierając krzesła, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich funkcjonalność, ale też estetykę. Wielość materiałów, jakie można zastosować w roli obicia, szeroka paleta kolorów i wzorów, ogrom rozwiązań, będących alternatywa dla klasycznych czterech nóg czy prostych podłokietników sprawia, że krzesło przestaje być wyłącznie wygodnym miejsce do siedzenia. Coraz częściej pełni również rolę ozdoby i jest dobierane np. do koloru ścian.

lovell_11

Zostaw odpowiedź