Blog - Matkowski Meble > Poradnik > Dlaczego warto wybrać drewniane podłogi?

Dlaczego warto wybrać drewniane podłogi?

dune3

Choć ceny paneli są bardzo atrakcyjne, a wybór kolorów i wzorów, w jakich można je kupić, oszałamiający, klasyczne drewniane podłogi cieszą się niesłabnącą popularnością. Powód? Są piękne, wytrzymałe i ponadczasowe. A to tylko niektóre z ich zalet.

 

Wytrzymałość

Wytrzymałość to chyba jeden z głównych powodów, dla którego decydujemy się na deski. Drewno  jest solidne, łatwe w obróbce, cechuje się dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki chemiczne. Wśród gatunków krajowych najtwardszy jest dąb. Równie dużą wytrzymałość wykazują gatunki egzotyczne, takie jak merbau czy mahoń.

 

Podłoga dla pokoleń

Drewno w przeciwieństwie do innych podłóg, np. paneli, można odnowić. Wystarczy je co kilka lat wycyklinować, wyczyścić i pokryć warstwą ochronnego lakieru, a będzie wyglądało jak nowe. Mając na podłodze deski, nie musimy się zatem martwić, że dziecko uszkodzi je zabawkami, szpilki zostawią na nim trwały ślad, a my po kilku miesiącach będziemy musieli wymieniać podłogę na nową.

 

IMG_1801Ciepło

Drewno jest bardzo dobrym izolatorem termicznym. Co to oznacza? Po pierwsze, ciepło, jakie powstaje w pomieszczeniu, nie ucieka nam przez podłogę. Po drugie, deski skutecznie chronią przed chłodem ciągnącym od betonowej posadzki.

Drewno ociepla również wnętrza wizualnie: sprawia, że wydają się bardziej przytulne.

 

Piękno

Surowe, pokryte olejem drewno, niepowtarzalny rysunek słoi – takie detale nie mogą nie zachwycać. Na tym jednak wyjątkowość tego materiału się nie kończy. Drewno to bowiem chyba jedyny produkt na podłogę, który z czasem jeszcze zyskuje na uroku. Nie bez powodu zachwycamy się komodami czy kredensami ze sklepów  z antykami.

 

Naturalność

Drewno jest materiałem naturalnym, ekologicznym. Nie wydziela żadnych szkodliwych substancji ani w czasie jego użytkowania, ani podczas spalania.

 

Do tradycyjnych i nowoczesnych wnętrz

Drewno jest materiałem uniwersalnym. Pięknie pasuje zarówno do tradycyjnych salonów czy eleganckich gabinetów, jak również nowoczesnych, przestronnych loftów. Oczywiście, warto je łączyć z tym, co najlepsze, a zatem drewnianymi meblami i niewielkimi – by nie zakrywać jego piękna – wełnianymi dywanami.

Zostaw odpowiedź