Blog - Matkowski Meble > Aranżacja wnętrz > Styl rustykalny – wiejska sielanka w nowoczesnym wydaniu

Styl rustykalny – wiejska sielanka w nowoczesnym wydaniu

FotoliaComp_75133010_KlMaPe1rRS4t7CpwPVUVqOxCHhpkvYH5_NW40

Proste formy, jasne kolory, funkcjonalne rozwiązania – wnętrza urządzone w stylu rustykalnym są praktyczne, czyste i bezpretensjonalne. Dają wrażenie rodzinnego ciepła, spokoju i wiejskiej sielanki. W przestrzeni rustykalnej widać życie zgodne z naturą i czuć prawdziwą przyjemność ze spotkań w większym gronie.

 

Modern workplace for designer in rustic style, on brick wall background
Modern workplace for designer in rustic style, on brick wall background

Natura i nieoczywiste rozwiązania

We wnętrzach rustykalnych pierwsze skrzypce odgrywa oczywiście drewno, zarówno jeśli chodzi o meble, jak i w przypadku podłogi. W końcu sam styl nawiązuje do typowego szlacheckiego dworku, ewentualnie zamożnej wiejskiej chaty.

Co ważne w rustykalnych wnętrzach drewno jest jak najmniej uładzone i przetworzone. Dominują formy proste, pozbawione niepotrzebnych zdobień, a sęki i wyraźny rysunek słoi są niekwestionowaną zaletą. Jeśli stosuje się lakier to wyłącznie pastelowy i to tylko dla podkreślenia odpowiednich elementów – np. blatu stołu czy lic szafek.

Rustykalne wnętrza kochają również określone rodzaje mebli. Kredensy, witryny, komody to elementy obowiązkowe. Co ważne, znakomicie prezentują się nie tylko w salonie, ale też kuchni. Styl rustykalny ceni bowiem rozwiązania nieoczywiste i mało popularne. Przykład? Drewniana ława zamiast eleganckich krzeseł czy taboret w roli małego kawowego stolika.

 

Magia praktycyzmu

Jako że rustykalne wnętrza są przytulne i funkcjonalne nie może zabraknąć w nich praktycznego stołu z krzesłami. Zestaw taki świetnie sprawdzi się nie tylko w kuchni czy jadalni i nie tylko podczas rodzinnych obiadów. Pięknie będzie się prezentował także w salonie podczas spotkań z przyjaciółmi. W przypadku stołu możliwości są najczęściej dwie: odrobinę toporny stół-ława lub też nieco „lżejszy” stolik z bielonym blatem. Krzesła powinny łączyć funkcjonalność i atrakcyjny design. Stabilne, wygodne, proste modele z nogami, na których wyraźnie widać rysunek słoi, będą idealne.

 

Umiar w dodatkach

Przez długie lata styl rustykalny kojarzony był z ogromną ilością bibelotów umieszczanych we wszystkich możliwych miejscach. Jego odświeżona, nowoczesna wersja prezentuje się o wiele bardziej elegancko i wysublimowanie. W czym można wzbierać? Postaw na postarzane ramki, lampy z kawałków drewna, ceramikę oraz kilimy i narzuty.

MATKOWSKI STÓŁ I KRZESŁA MILOU 1

Zostaw odpowiedź