Targi Meble Polska 2014

Zgodnie z tradycją, także w tym roku firma Meble Matkowski zaprezentowała się podczas najważniejszej w kraju imprezy branżowej, Targów Meble Polska 2014 w Poznaniu.

W dniach 18-21 lutego mieliśmy przyjemność gościć Naszych Partnerów na stoisku firmy i zaprezentować zupełnie nową ofertę mebli na rok 2014.

Wierni wytyczonej przez siebie drodze skupiliśmy się na naturalnym pięknie drewna dębowego, wzbogacając jego wrodzoną urodę modnymi ale zarazem odważnymi kolorami, proponując także najbliższe naturze sposoby wykończenia czyli woskowanie i olejowanie.

Na fali sukcesu kolekcji Mystique postanowiliśmy rozszerzyć ofertę o wersję wykonaną z dębu dzikiego bielonego. Ta niewielka na pozór zmiana spowodowała wielkie zainteresowanie Naszych Klientów.

Wielu z nich uznało to wykonanie za całkowicie nową linię mebli, co cieszy zarówno nas jak i zapewne zyska uznanie klientów w salonach. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom tych nabywców, dla których naturalny wygląd mebli ma znaczenie nadrzędne. Duże, otwarte sęki, świetlisty blask dębu wzmocniony białą patyną i świeża struktura powierzchni powstała dzięki impregnacji olejem to sól i pieprz tradycyjnego meblarstwa i gwarancja wieloletniego użytkowania.

Jeśli dąb to siła i moc. Tak należałoby określić kolekcję Signa. Linia wykonana niemal w 100 % z litego dębu, we współczesnym europejskim wykonaniu. Wierzymy, że to co cieszy oko mieszkańców zachodniej

Europy jest w stanie odnieść sukces również nad Wisłą. Signa jest meblem uniwersalnym, dzięki oryginalnemu łączeniu elementów korpusu przynosi na myśl design industrialny, kojarzący się z warsztatem czy fabryką, czyli topowe obecnie nawiązania stylistyczne ale poprzez dodanie szkła Antisol i podświetlenie LED typu backlight okazuje się spełniać rolę nowoczesnego mebla mieszkaniowego. Dzięki opcji wykonania ścianek wewnętrznych z desek sztorcowych Nasi Klienci zyskają produkt absolutnie niepowtarzalny o niespotykanym charakterze. Signa będzie dostępna w kilku rodzajach wykończenia, naturze, koniaku/bursztynie, oleju/wosku.

„U mojej Babci…”, „Moi rodzice kiedyś…”. Tak zaczynała się większość komentarzy na temat kolekcji Lovell, czyli trzeciej nowości firmy Meble Matkowski. Cóż, linia Lovell być może nie wprost ale nawiązuje do stylistyki z lat 50 i 60-tych ubiegłego wieku. Zgrabne kształty, proste formy, ostre kolory, delikatne krągłości, a wszystko to na wysokich, smukłych nóżkach. Z tą różnicą, że w przeciwieństwie do słabych jakościowo komunistycznych mebli, kolekcja Lovell to przede wszystkim lity dąb, najnowocześniejsze okucia i ekologiczne bejce i lakiery. Meble Lovell spotkały się z fantastyczną reakcją Naszych Gości, według których takiej propozycji na krajowym rynku szczególnie brakowało. Możliwość własnego komponowania mebli, dzięki dostępności frontów w 4 kolorach jest dodatkowym atutem. A umiejętne połączenie dębu naturalnego z fuksją czy chabrem uczyni każde wnętrze jedynym i wyjątkowym.

Ogromne zainteresowanie wzbudziła Szafka RTV SOUND, nie tylko dzięki koncertom Adele, czy The Rolling Stones, które towarzyszyły nam podczas imprezy (ZAIKS opłacony!!) ale przede wszystkim dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu problemu kabli i przewodów, czyli zastosowaniu Soundbaru, bezprzewodowego źródła dobrej jakości dźwięku dla melomanów i kinomanów. Szafka RTV Sound, wykonana z dębu naturalnego docelowo ma uzupełniać każdą z naszych kolekcji, lub też stanowić samodzielny element wyposażenia salonu każdego miłośnika dobrych dźwięków. Dzięki specjalnemu wykonaniu wnętrza potencjalny użytkownik szafki Sound nie będzie niczym ograniczony w doborze sprzętu odtwarzającego.

Gros tegorocznej ekspozycji stanowiły nowe stoły i krzesła. Szczególnie ta oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zagranicznych gości Naszego stoiska, natomiast stoły Mailand czy Celine, duże, masywne, w 100% dębowe na pewno będą dostępne w naszej sieci sprzedaży w kraju. Dołączą one do oferty uzupełniającej katalog, gdyż z powodzeniem mogą się komponować zarówno z dobrze już znanymi kolekcjami, jak i tegorocznymi propozycjami, doskonale podkreślając charakter jadalni uważanej za najważniejsze miejsce w każdym domu czy mieszkaniu. Proponujemy zwrócić uwagę na ławostół Convert, który dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego mechanizmu w sposób szybki i praktyczny zmieni stolik kawowy w pełnowartościowy stół dla 6 osób.

Zdecydowanie najbarwniej prezentowała się kolekcja krzeseł tapicerowanych Meble Matkowski. Żywe kolory, niebanalne formy oraz tkaniny i skóry odpowiadające najświeższym trendom światowym przykuwały uwagę wszystkich Naszych Gości, a każdy z nich znalazł swoje ulubione krzesło. Komfort, design i jakość to cele, które tradycyjnie nam przyświecały przy ich doborze i po raz kolejny okazało się, że wybór był właściwy. Wydaje nam się, że dzięki tym propozycjom oferta firmy Matkowski Meble z powodzeniem może konkurować z największymi producentami w kraju.

O terminach pojawiania się nowości na rynku będziemy Państwa na bieżąco informować poprzez stronę www.matkowski.pl.

Jednocześnie chcielibyśmy się pochwalić, że podczas targów w Poznaniu rozpoczęliśmy współpracę z kilkoma nowymi salonami w Polsce, co spowoduje, że już niebawem Nasze meble będą dostępne we wszystkich najlepszych profesjonalnych salonach meblowych we wszystkich regionach kraju. Dziękujemy za zaufanie.

Raz jeszcze dziękujemy za tak liczne odwiedziny na Naszym stoisku, było nam niezmiernie miło Państwa gościć.

I na koniec serdecznie dziękujemy Naszym pracownikom za wspaniałą i profesjonalną obsługę stoiska. Pracownikom produkcji przekazujemy słowa uznania za przygotowanie, jak co roku, doskonałych mebli.

Zapraszamy do salonów.

Skip to content