Blog - Matkowski Meble > Aranżacja wnętrz > Co wnętrze, w którym żyjesz mówi o Tobie?

Co wnętrze, w którym żyjesz mówi o Tobie?

The modern kitchen interior design. 3d rendering

Psychologowie nie mają wątpliwości: dom, jako nasz azyl, miejsce prywatne, w którym niczego nie musimy udawać i w pełni możemy być sobą, mówi o nas więcej niż ubranie. Specjaliści ze stylu, w jakim urządzono pokój, dominujących w nim kolorów oraz znajdujących się w nim drobiazgów są w stanie odgadnąć nie tylko wiek domownika, ale też to czy jest intro- czy ekstrawertykiem, jakie są jego preferencje i orientacja.  A co Twój dom mówi o Tobie?

 

Miłośnik luksusu

Po czym poznać miłośnika luksusu? Najczęściej po dwóch sprawach. Po pierwsze, zwraca uwagę, by wyposażenie wykonane było z wysokiej jakości materiałów. Jeśli meble, to tylko z litego drewna. Kanapa-najlepiej skórzana. Lampa? Nie ma mowy o popularnych oprawach czy nieco ekscentrycznym industrializmie. Musi zwracać uwagę i robić wrażenie na gościach, a zatem najlepszy będzie żyrandol.

 

MYSTIQUE JADALNIA dąb bianco mały plik

 

Rodzinny

Osoby, które są bardzo rodzinne, najczęściej wybierają styl klasyczny lub rustykalny. W ich domu dużą rolę odgrywa kuchnia, i to nie sterylna, nowoczesna, ale taka, w której unoszą się piękne zapachy i w której nikt nie boi się ubrudzić blatu. Obowiązkowym elementem wnętrz jest oczywiście duży stół, przy którym obiad swobodnie zje kilka osób. Bardzo dobrym rozwiązaniem są zwłaszcza modele rozsuwane, które w razie potrzeby (np. podczas rodzinnego zjazdu w święta) można powiększyć. Dla osób rodzinnych duże znaczenie mają również pamiątki, w szczególności zdjęcia.

 

MATKOWSKI ROSA RTV maly plik

 

Pasjonat

Skąd wiadomo, że dane mieszkanie należy do człowieka z pasją? Po tym, że potrafi wydać sporą kwotę na meble i gadżety, które dla innych nie należą do przedmiotów obowiązkowych. U smakosza wina nie może zabraknąć komody z półkami, w których szlachetny trunek będzie mógł leżakować. U melomanów i kinomanów obowiązkowym meblem będzie szafka z Soundbarem, czyli bezprzewodowym źródłem dobrej jakości dźwięku, które pozwoli rozwiązań problem licznych kabli i przewodów. Solidny regał z półkami, które tylko czekają na to, by zastawić je książkami? To musi być dom, w którym nie tylko kocha się czytać, ale też traktuje się tę czynność jako swego rodzaju rytuał.

 

A co Twój dom mówi o Tobie?

Zostaw odpowiedź