Blog - Matkowski Meble > Poradnik > 3 sposoby na odmianę wnętrza w 1 weekend

3 sposoby na odmianę wnętrza w 1 weekend

Wiosna, nowy rok czy okres świąteczny to doskonały czas na wprowadzenie zmian w swoim otoczeniu. Nie potrzebujesz dużego nakładu czasu i środków finansowych, by odświeżyć wygląd mieszkania – wypróbuj nasze sposoby na szybką zmianę aranżacji!

 

Kolor w tekstyliach i dodatkach

Zacznij metamorfozę wnętrza od zmiany koloru tekstyliów. Zawieś nowe zasłony, nakryj podłogę barwnym dywanem i zobacz, jak zmienia się klimat i temperatura pokoju. Tańszy, ale nie mniej efektowny sposób to wprowadzenie kilku drobnych, wyrazistych plam koloru: dorzuć na kanapę poduszki w soczystych barwach, wstaw zdjęcia w kolorowe ramki, a urozmaicisz wnętrze i wyeksponujesz wybrany fragment przestrzeni. Kolejny ciekawy pomysł to przemalowanie jednej ściany na kontrastowy odcień. Wystarczy kubełek farby i kilka godzin pracy, by uzyskać niebanalny efekt, a wybrana barwa stanie się punktem odniesienia do wyboru kolejnych dodatków. Warto przy tym zachować umiar: ogranicz wybór do 1-2 przewodnich kolorów, a zachowasz spójność aranżacji i ułatwisz sobie dalsze zakupy. Więcej na temat doboru kolorów przewodnich przeczytasz tutaj.

combino1

 

Wybierz nowy styl

Kilka dodatków w charakterystycznym stylu pozwoli Ci odkryć wnętrze na nowo. Jeśli lubisz minimalizm, wybierz gładkie rolety, metalowe ramki na zdjęcia i monochromatyczne grafiki na ścianach. Szydełkowe bieżniki i dekoracje z suszonych kwiatów skierują Cię w stronę stylu rustykalnego. Pamiętaj jednak, że warunkiem udanej metamorfozy jest neutralna baza. Zbyt ozdobne lub charakterystyczne sprzęty ograniczą Cię do jednego stylu. Proste, drewniane meble i ściany w stonowanym kolorze to najlepszy punkt wyjścia do stylistycznych eksperymentów.

 

Matkowski-Komoda-stereo-SOUND-mały-plik-mały-plik-DM

 

Znajdź nowy sposób na dotychczasowy wystrój

Rozejrzyj się jeszcze raz po mieszkaniu – może wystarczy Ci nowa aranżacja obecnego wyposażenia? Wypróbuj różne ustawienia mebli; dzięki przemeblowaniu możesz optycznie powiększyć przestrzeń, wydzielić odrębny kącik do pracy lub wypoczynku. Powiew świeżości wniosą także gruntowne porządki i pozbycie się zbędnych rzeczy, takich jak przeczytana prasa lub przypadkowe bibeloty.

Zostaw odpowiedź